3D yazıcı alırken nelere dikkat etmeliyiz?

ddm_06

Yeni Üye
12 Mar 2020
7
0
1
9903427125298.jpg

3D baskı teknolojisi her geçen gün gelişmektedir. Bununla birlikte, 3D yazıcı satışları da bir hayli fazla olmaktadır. Peki, 3D yazıcı alırken nelere dikkat etmeliyiz, hiç düşündünüz mü? İşte o ayrıntılar…

En iyi şekilde araştırın

Öncelikle, 3D yazıcı almaya karar vermeniz gerekmektedir. Karar verdiğiniz takdirde, internetten iyi bir şekilde araştırma da yapmalısınız. 3D yazıcıların satıldığı mağazaları derinlemesine araştırmalı, ardından alınacak olan ürün hakkında da detaylı bir bilgiye sahip olmalısınız. Ürünle ilgili daha sonra herhangi bir problem yaşamamak adına bu hususlara oldukça dikkat etmelisiniz.

Bütçenizi ayırın

Alacağınız ürün için belli bir bütçe de ayırmanız gerekmektedir. Bu hususta, ihtiyacınıza en uygun olan ürünü belirlemeli, ona göre de bütçenizi ayırmalısınız. İhtiyacınız olan ürünü mağaza görevlilerine doğru bir şekilde anlattığınız takdirde, size en iyi şekilde yardımcı olacakladır.

Önceliğiniz performans ve kalite olmalı

3D yazıcı alırken dikkat etmeniz gereken başka bir durumdan daha bahsetmek isteriz. Ürünler arasında oldukça fazla fiyat farkı varsa eğer ve siz daha uygun olan fiyatı almak zorunda kalıyorsanız bu durumu bir kez daha düşünmenizi tavsiye ederiz. Burada ürünlerin fiyatlarına değil de kalitesine ve özelliklerine bakmanızda yarar var. Ucuz diye aldığınız ürün, daha sonra başınızı ağrıtabilir. O yüzden önceliğiniz her zaman ürünün performansı ve kalitesi olmalıdır.
 

yassow42

Yeni Üye
4 Mar 2020
5
5
3
Alacak arkadaşlara tavsiyem eğer hiç tecrübeniz yoksa Türk Malı 2 yıl destekli ürün almanız. Çinden aldığınız ürün hakkında destek alamazsınız ya da zor alırsınız. İşin başında bıkkınlık yaşamayın :)
 
  • Beğen
Tepkiler: RobotikForum

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?