3D Printer için sadece nema 17'mi kullanmam gerekiyor?

E

esers

Ziyaretçi
Arkadaşlar 3D printer yapmak için nema 17 motor almak zorunda mıyız? Başka step motorlar işe yaramaz mı ?

E

esers

Ziyaretçi
Ramps 1.4 ile bildiğimiz Step Motor(28BYJ48) sürsem sorun olmaz galiba

E

explopix

Ziyaretçi
Farklı birseler yapmak istiyorsan ve elektroniğin iyi ise rampstan tetiklemeleri alıp dışarıdan besleme farklı stepler surubilir ve büyük printerlar yapabilirsin

E

esers

Ziyaretçi
Farklı birseler yapmak istiyorsan ve elektroniğin iyi ise rampstan tetiklemeleri alıp dışarıdan besleme farklı stepler surubilir ve büyük printerlar yapabilirsin
Ben tam tersini düşündüm, Stepleri dışarıdan besleyip Arduino ile sinyal vermeyi düşündüm. Bildiğiniz üzere pekde ucuz şeyler değiller.

F

falcon

Ziyaretçi
Öncelikle size katılıyorum ama bu seri ile yapılan sistemler kartezyan olarak max 40x40 arkadaş büyük biseler yapmak isterse daha büyük motorlara ihtiyacı olucak ben nema17 den farkı olarak japon 6 kablolu ünipolar kullanıyorum gayette memnunum

F

feuer

Ziyaretçi
Yoo istediğin motorla yapabilirisin. Nema11 nema23 kullanada var. Tek sıkıntı piyasadaki sürücüler A4988/DRV8825 desteklediği motorlar olmalı. Kendi sürücünü yaptıktan sonra istediğin motoru kullan.

E

esers

Ziyaretçi
@feuer hocam öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. 28BYJ48 stepleri kendi sürücüsü ile sürsek, kodlamayı da doğru yapsak aşağı-yukarı bi 3D Yazıcımız olabilir.

Robotikforum.net Nedir?

• Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?